۰۳ مرداد ۱۴۰۰ ,

قوانین و شرایط استفاده از خدمات کاشان‎ پی

قوانین و شرایط عمومی

قوانین و مقررات زیر بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی، با تابعیت از کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به‌صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲، از تاریخ دریافت ایمیل و ثبت کد فعالسازی از سوی کاربر (مالک مشخصات ثبت‌شده در وب‌سایت کاشان‎پی) در سایت kashanpay.com به رسمیت قانونی خواهد رسید. قوانین حاضر تضمین کلیه توافقات طرفین بوده و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی، در ارتباط با وجود این قوانین از تاریخ انعقاد، فاقد هرگونه اعتبار خواهند بود.

اصطلاحاتی که در این قوانین به‌کاررفته است دارای معانی مشروح زیر است:
۱. وب‌سایت: وب‌سایت خدمات پرداخت کاشان‎پی در ایران مدیریت‌شده و تابع کلیه قوانین جمهوری اسلامی ایران به‌صورت عام و قانون جرائم رایانه‌ای و تجارت الکترونیک و قانون حمایت حقوق مصرف‌کننده به‌صورت خاص در حال فعالیت است .

۲. کاربر یا کاربران: شخصی حقیقی یا حقوقی است که از طریق اینترنت به وب‌سایت خدمات پرداخت کاشان‎پی ‎متصل و از خدمات آن بهره‌مند می‎شوند.

۳. حساب کاربری: حسابی است که کاربران (خریدار) برای استفاده از خدمات وب‌سایت ایجاد کرده‌اند.

۴. خریدار: متقاضی خرید خدمات پرداخت کاشان‎ پی، شخصی است که از طریق وب‌سایت ثبت سفارش را انجام می‌دهد.

۵. شناسه کاربری : شناسه کاربری، شماره موبایل فرد خریدار است که پس تائید آن و احراز هویت خریدار خدمات به وی ارائه داده می‌شود .

۶. اطلاعات محرمانه: اطلاعاتی که توسط کاربران در اختیار وب‌سایت کاشان‎پی قرار داده می‌شود، اعم از اطلاعاتی که به‌صورت مستقیم از سوی کاربران وارد می‌شود و همچنین اطلاعاتی (مانند هویت و شماره‌های تلفن کاربران) که به‌صورت خودکار و درنتیجۀ بهره‌برداری از خدمات کاشان‎پی در اختیار وب‌سایت قرار داده می‌شود.

۷. قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران : قانون اساسی، قوانین عادی، آئین‌نامه‌های اجرایی، بخشنامه‌ها، دستورالعمل‌ها به‌صورت عام و قانون جرائم رایانه‌ای و تجارت الکترونیک و قانون حقوق مصرف‌کننده به‌صورت خاص و کلیه ضوابط قانونی حاکم بر انجام موضوع قرارداد است .

۸. اکانت و حساب اجاره‌ای: حساب بانکی یا اکانت کاربری‌ را می‌گویند که فرد متقاضی خدمات و محصولات وب‌سایت را برای اشخاص دیگر با وجوهی که توسط شخص ثالث به وی پرداخت می‌شود در قبال درصدی کارمزد خدمات و محصولات وب‌سایت را درخواست می‌نماید. کاشان‎ پی می‌تواند حساب کاربری فرد مجرم و خاطی را مسدود و وی را به محاکم صالحه قانونی معرفی نماید.

۹. احراز هویت مشتریان: وب‌سایت بدون تائید هویت افراد هیچ‌گونه خدماتی به اشخاص و نهادها و شرکت‌ها ارائه نخواهد داد.

۱۰. برای استفاده از خدمات وب‌سایت لازم است که هر کاربر اعم از شخص حقیقی و یا حقوقی یک حساب کاربری در وب‌سایت بسازد. تنها اشخاصی که حداقل ۱۸ سال سن دارند می‌توانند حساب کاربری در وب‌سایت بسازند. برای استفاده از خدمات کاشان‎پی کاربر مذکور باید نام، نام خانوادگی، آدرس پست الکترونیکی و شماره همراه و ثابت خود را در وب‌سایت وارد کند.

۱۱. مسئولیت همۀ اقدامات و افعال کاربران که ناشی از عدم رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران (از جمله قانون مجازات اسلامی قانون جرائم رایانه‌ای، قوانین مدنی، تجارت الکترونیک و ….) باشد، بر عهدۀ شخص متخلف بوده و وب‌سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اعمال و افعال فوق نداشته و می‌تواند ضمن غیرفعال کردن حساب کاربری متخلف، از طریق مراجع ذیصلاح، اقدامات قانونی را علیه نامبرده نسبت به احقاق حقوق قانونی وب‌سایت به عمل آورد.

۱۲. به دلیل جلوگیری از کلاه‌برداری و با توجه به تکلیفی که قانون تجارت الکترونیک بر عهده فروشندگان خدمات فضای مجازی قرار داده، خریداران ملزم به همکاری با وب‌سایت در جهت احراز هویت دقیق هستند و در صورت هرگونه استنکاف حساب کاربری آن‌ها توقیف و به مراجع قضایی معرفی می‌گردند.

۱۳. هیچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد یا شرکت دیگر را ندارد. بدیهی است در صورت تخلف، مسئولیت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد یا شرکت ثبت‌شده در وب‌سایت است.

۱۴.  با استفاده از خدمات کاشان‎پی، کاربران (خریداران) می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از این خدمات برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند. و در صورت مشاهده موارد غیرقانونی همه مسئولیت‌های ناشی از اعمال غیرقانونی با کاربران است. وب‌سایت هیچ‌گونه مسئولیتی را در قبال استفاده نادرست خریداران ارزهای الکترونیک را ندارد و اگر خریدار خدمات خریداری‌شده را در وب‌سایت‌های غیرقانونی علی‌الخصوص سایت‌های قمار و شرط‌بندی و از این‌ دست وب‌سایت‌ها استفاده می‌کند، کاشان‎پی می‌تواند حساب کاربری فرد مجرم و خاطی را مسدود و وی را به محاکم صالحه قانونی معرفی نماید.

۱۵. این مجموعه تحت هیچ شرایطی در حوزه فعالیت مرتبط با خدمات پرداخت‌ها از جمله خریدوفروش و اعلام نرخ ارز فیزیکی(اسکناس یا حواله و …) ورود پیدا نکرده و نخواهد کرد.

۱۶. ممکن است مواردی به لیست قوانین سایت افزوده یا از آن حذف گردد درنتیجه به کاربران توصیه می‌گردد هر چند وقت نسبت به مطالعه قوانین اقدام نمایند. هرگونه تغییر در قوانین و شرایط استفاده از خدمات کاشان‎پی، از طریق همین بخش به اطلاع کاربران خواهد رسید.

۱۷. با توجه به قانون تجارت الکترونیک (مصوب سال ۱۳۸۲) الزامات خرید و فروش در وب‌سایت کاشان‎پی و قرارداد فروش به ایمیل خریدار ارسال خواهد شد؛ که حکم ابلاغ و امضا قانونی قرارداد را به همراه دارد و قابل استناد در محاکم صالحه قانونی است .

۱۸. برگشت پول در هر حالتی به کارتی برمی‌گردد که با آن پرداخت انجام‌شده است.

۱۹. اگر مایل به افتتاح حساب کاربری به نام شرکت یا شخص حقوقی می‌باشید، ارسال نام مدیرعامل شرکت بعلاوه شماره ثبت شرکت جهت احراز هویت الزامی می باشد.

۲۰. اگر چنانچه در کشور دیگری اقامت دارید اما در مجموعه کاشان‎پی مایل به افتتاح حساب کاربری می‌باشید، جهت تائید تلفن ثابت خود می‌بایست شماره ثابت یکی از اقوام درجه‌یک خود را به تائید برسانید.

۲۱. افتتاح حساب کاربری برای آن دسته از کاربرانی که ساکن ایران هستند اما تابعیت ایرانی ندارند، به‌شرط ارسال مدارک اقامتی خود در ایران بلامانع است.

۲۲. درصورتی‌که توسط کاشان‎پی سفارشی را ثبت نمایید و مبلغ شما عودت گردد، زمان عودت پول به مشتری بعد از استرداد پول توسط وب‌سایت مذکور می‌باشد.

۲۳. کاربران عزیز کاشان‎پی، فقط و فقط با یک شماره تلفن و آی­دی در حال فعالیت است (که در بالای وب‌سایت درج‌شده است)، پس هر آی­دی یا شماره تلفن دیگری مرتبط با این مجموعه نیست. در صورت مراوده مالی با هر آی­دی مشکوک و جعلی‌، کاشان‎پی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان شما ندارد.

احراز هویت

بر اساس تکلیفی که قوانین جرائم رایانه‌ای و تجارت الکترونیک و …. بر عهده فروشندگان فضای مجازی قرار داده است وب‌سایت خود را ملزم به احراز هویت متقاضیان خود در هر خریدوفروش می‌داند. مراحل احراز هویت بدین شرح است :

ارسال تصویر کارت ملی، کارت بانکی و دست نوشته شخص پرداخت‌کننده به‌صورت سلفی (خریدار- کاربر)

واردکردن ایمیل در صفحه ثبت­‌نام: ایمیل باید به اسم و هویت خود شخص خریدار باشد

حریم خصوصی

اطلاعاتی که طی استفاده شما کاربر عزیز از سایت دریافت می شود مانند آدرس ایمیل و اطلاعات ملی و… به هیچ ارگان و شخصی تحویل و منتشر نخواهد شد، مگر با دستور قضایی.

قوانین پشتیبانی

هرگونه درخواست پشتیبانی صرفاً از طریق پنل کاربری و بخش تیکت ها قابل‌پیگیری است.

تمام تلاش ما در واحد پشتیبانی این است که تیکت‎های دریافتی حداکثر در ۲۴ ساعت پاسخ مناسب دریافت کنند.

استعلام قیمت‌‌ها